7.01.2018

Clinique Pep-start Hydroblur Nemlendirici & Olan Biten

Merhaba! Sanırım her sene 1 yazı yazar hale geldim 😂 Bu da 2018'in ilk yazısı olsun o zaman. Belki döngüyü kırar ve daha sık yazmaya başlarım. 

Aslında çok özledim içerik kaygısı gütmeden yazmayı. Bundan 8-10 sene önce çok mühimdi bloglar, artık meraklıları dışında pek okuyan kalmadı. Zaten evde durmak bilmeyen iki yaş ataklı bir adet bebe var, şu an tek düşünebildiğim o, ve onun dışında pek bir şeye kaygı gütmüyorum. Zaman kısıtlı yani. Neyse uzattım bak, uzun süre yazmayınca işte böyle oluyor. Kaygı gütmeden yazmak çok güzel. 

Kozmetik ve makyaj dünyasından çok uzak kaldım. Sadece ihtiyacım olduğunda yıllardır kullandığım ürünlerin hemen yenilerini alıp geçiyorum. Yeni ürün denemek istersem de, anca etrafımda arkadaşlarımın tavsiye ettiklerini veya mağazalarda görüp merak ettiklerimi alıyorum. Zaten fazla da vaktim olmuyor.

Yılların yağlı ciltlisi olarak nemlendiricilere çok önem vermezdim. Kullanırdım ama hep bölük pörçük. Cilt yağlı olunca nasıl olsa kendi kendine yetiyor hesabı. Yaş kemale erse de her ne kadar, kırışıklıklar hala piyasa da yok çok şükür, bunu da biraz yağlı cildime bağlıyorum. Geçenlerde bir baktım, evde duran on yüz milyon yüz kremini bir şekilde bitirmişim, zaten sevmediğim yüz kremlerini de el-ayak kremi yapıyorum.

Clinique Türkiye online sitesini çok seviyorum. Mağazalara göre daha çeşitli ürünler ve güzel kampanyalar oluyor. Bunu alana şu numuneler hediye mevzuu da bol. Clinique Pep-start Hydroblur nemlendirici de yeni sayılır, ama cildime uyup memnun kalıp kalmayacağımı bilemediğim için bu tip kremlerde önce travel-size boyları tercih ediyorum. Bu boylar bitip de memnun kalırsam tam boyunu alıyorum. Böylece ürünler elimde ziyan olmuyor ve kullanmayacağım bir ürüne fazla bütçe ayırmamış oluyorum. Clinique sitesinde kampanya vardı. Hydroblur'un küçük boyunun olduğu bir Clinique hediye setini aldım, bir ruj aldım, onların yanında da Clinique Pep-Start'ın başka bir küçük boyunu birkaç ufak boy ürünle birlikte hediye ettiler.


Clinique Pep-Start Hydroblur'u hemen denemeye başladım. Açıkçası daha su bazlı bir ürün bekliyordum ama sürerken dokusu biraz yoğun bir ürün.


Sürdüğümde sanki ciltte katman katman kalacak gibi görüntü bir an ama sonra sürer sürmez ciltte hızlıca emildi ve katman oluşturmadı, bitişi de yağlı olmadı ve cildim mat kaldı. Yeterli nemlendirme+matlık oldu mu kremler bana şahane.

İçindekilere bakarsak durum şöyle:


 Açıkçası ben üründe aradığımı buldum. Zaten elimdeki ufak boylar da bitmek üzere. Tam boyunu düşünmeden alacağım, işini yapan, güzel bir nemlendirici.


Herkese mutlu bir 2018 diliyorum!

MC
💗

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yaparak KULLANIM KOŞULLARI'NI okumuş, yaptırımlarını öğrenmiş ve kabul etmiş sayılırsınız.

Bu sitede anlatılanlar, blog sahibinin kişisel görüşleridir, kesin görüşler için mutlaka bir uzmana danışmanız gerekmektedir, bu blogdaki yazıların herhangi bir medikal geçerliliği yoktur.