22.02.2011

M.A.C ile 2011 Makyaj Eğitimi - w/ Ali Rıza Özdemir

 

 
İki günlük sessizliğimi benim için çok mutlu bir yazı ile bozmak istiyorum!!!

Kızlaar, İzmir’de ikamet eden makyaj blogcularının bir kısmısı olarak çok güzel bir etkinliğe katıldık dün! Bu etkinlik benim için çok çok önemliydi, en önemlisi ilk kez M.A.C gibi bir marka bizler için İzmir’de etkinlik düzenledi ki bence bu çok önemli bir olaydı, başta M.A.C Türkiye İletişim Müdürü Çağla Hanım ve bu eğitim ve bizler için taa İzmir’lere gelen ve tatlı tatlı her sorumuzu cevaplayan sevgili MUA Ali Rıza Özdemir’e ve bizim için çabalayan tüm M.A.C ailesine çok teşekkür ediyorum. Harika bir gece geçirdim.İzmir'de bu tarz etkinlikleri makyaj blogcuları olarak çok seviyoruz!!

 

Uygulamanın ana noktası, Ali Rıza Özdemir'in "Benim Kadınım" olarak nitelendirdiği makyaj uygulamasıydı. Dramatik kedi gözler, natürel bir ten ve dudaklar makyajın ana hatlarıydı.

 

Makyajda her zamanki gibi MAC ürünleri kullanıldı, Ali Bey MAC'le bütünleşmiş bir makyaj sanatçısı bence!

 

Aşağıda izleyeceğiniz videolarda çok güzel ipuçları bulacaksınız. Yukarıdaki fotoğrafta Peacocky koleksiyonundan Center Stage fokus alanımızda!

 
Hemen aşağıda MAC Carbon, modelimizin güzel gözlerine uygulanırken!


 
Eğitimimizin içeriği aslında hepinizin çok merak ettiği sorulara cevap verecek cinstendi, temel ve etkili ürünlerle nasıl sağlıklı, doğal bir ten makyajı yaparız, dramatik ve vurgulu bir göz makyajı nasıl/hangi ürünlerle yapılabilir, 2011 trendlerine uygun makyaj örnekleri nasıl olmalı konularını uygulamalı olarak gördüğümüz bu eğitimin neredeyse tamamını sizler için videoya çektim. Makyaj Çantam’dan DEV HİZMET! : )

Videolar uzun olduğu için üç parçaya böldüm ve sizin sorun yaşamadan izleyebilmeniz için boyutlarını çok sıkıştırmam gerekti, yaşanan çözünürlük kaybı için şimdiden özür dilerim ancak maalesef bu videoları orijinal çözünürlükleriyle bloga yüklemem bir ayımı alır sanırım!

Önemli olan dinlemek diyor ve sizi geceden fotoğraf/videolarla baş başa bırakıyorum. Kâğıt kalemleri alın, buyrun dinleyin kızlar!


M.A.C 2011 Makyaj Uygulamasi Part I
Yükleyen makyajcantam. - Diğer yaşam ve moda videoları.M.A.C 2011 Makyaj Uygulamasi Part II
Yükleyen makyajcantam. - Yaşam, moda ve 'kendin yap' videolarına göz atın.M.A.C 2011 Makyaj Uygulamasi Part III
Yükleyen makyajcantam. - Yaşam, moda ve 'kendin yap' videolarına göz atın.Modelin makyajında kullanılan bazı ürünler:

{Ten Makyajı}
MAC Fix+
MAC Fast Response Eye Cream
MAC Pro Longwear Concealer
MAC Mineralize Foundation
MAC Prep+Prime Transparent Finishing Powder
MAC Harmony Powder Blush

{Göz Makyajı}
MAC Peacocky Center Stage
MAC Carbon
MAC Blacktrack Fluidline [far ve liner olarak]
MAC False Lashes Mascara

{Dudaklar}
MAC Lip Conditioner
MAC Dervish Lip Pencil
So Vain Kissable Lip Glass [Yanlış hatırlıyor olabilirim video’dan teyid edebilirsiniz.]

{Ali Rıza Özdemir}
Son yıllarda Türkiye’nin önde gelen moda dergilerinde yaptığı editoryal çalışmalarla adından sıkça söz ettiren, birçok moda haftasında key makeup artist isim! Web sitesi için buraya, Facebook hesabı için buraya tık.

Ortamdakileri rahatsız etmemek ve Ali Bey'in çalışmasına engel olmamak açısından fotoğrafları flaşsız çektim, bu sebeple modelin dramatik gözlerini tam yansıtamadım ama vurgu gerçekten harikaydı gözlerdeki.

Göz makyajını bitirirken göz pınarına tekrar concealer ve beyaz far geçerek dramatik vurguyu tamamladı MUA'mız.

 

Modelimiz çok güzel bir hanımdı, çarpıcı yüz hatları olan insanlara bayılıyorum!Not: Geceden diğer fotoğrafları Facebook hesabımda paylaşacağım, beni Face'den de takip edin anacım! Bu da sayfam.YARIN: Ali Rıza Özdemir'e sorduğumuz makyaj soruları videosu sizlerle olacak. Hemen ardından da blogda sizi bir süpriz bekliyecek benden söylemesi!
MC sizler için makyaj trendlerini takip etmeye devam edecek! Esen kalın:)

4 yorum:

buket dedi ki...

>MC seni seviyoruzzzz:)))harikasınnn

RUHAN dedi ki...

>Süperrrrr :)

yıldız dedi ki...

>m.c cim resimler net ama videolar çok net değil emeklerin için tşk.ler

la_patya dedi ki...

>kadınlar günü gibi olmuşş aslında günlerde fırça alınsa koca bi setimiz olurdu dimi hıhıh:))

Yorum Gönder

Yorum yaparak KULLANIM KOŞULLARI'NI okumuş, yaptırımlarını öğrenmiş ve kabul etmiş sayılırsınız.

Bu sitede anlatılanlar, blog sahibinin kişisel görüşleridir, kesin görüşler için mutlaka bir uzmana danışmanız gerekmektedir, bu blogdaki yazıların herhangi bir medikal geçerliliği yoktur.