3.02.2011

Çatlayan Oje


Sonunda Makyaj Çantam da Çatladı! Flaş flaş flaş
... Desek.. iyi bir magazin başlığı olurdu sanırım ;)


china_glaze_ravishing_dahling_1

 

 
Bir süredir şahane oje blogcularında çatlayan ojeleri görüyor ve çatır çutur çatlıyordum benim neden yok diye. Alix Avien’inkilerden almaya karar vermiştim ama bulamıyordum hiçbir yerde. Sevgili arkadaşım Ayşen Bir parfümeride “çatlayan oje geldi” yazısını görünce kozmetik delisi bu arkadaşının imdadına yetişti, çok teşekkür ediyorum.

Alix Avien Nail Deco çatlayan ojelerin fiyatı 5 lira. Siyah ve beyaz olarak iki renk aldım ben. Bu ilk uygulamam olduğu için biraz acemi oldu, ilerleyen günlerde daha hakim olabilirim sanıyorum bu işe.


china_glaze_ravishing_dahling_2

 

 
Çatlayan oje uygulaması şöyle, çatlakların arasından gözükmesini istediğiniz baz rengi sürüyorsunuz önce, ben China Glaze Ravishing Dahling’i iki kat sürdüm. Sonra kuruduktan sonra Alix Avien Nail Deco Siyah Çatlayan Oje’yi bolca alarak hızlıca tek kat olarak geçtim, kururken hemen çatlıyor zaten. Çatlaklar istediğim boya geldikten sonra Hersheyler’in uyarısı ile hemen top coat sürdüm çünkü sürmezsek çatlaklar çatlamaya devam ediyormuş.

Tırnaklarım bu hafta kırıldığı için kesmek zorunda kaldım bu arada..

Bu çatlayan ojelerden süren sevgili arkadaşım Eylem’in de bu ojeye bir eleştirisi var, çok zor sürüldüğünü ve sürerken kuruduğunu ve bundan rahatsız olduğunu söyledi. Ben de bir noktada katılıyorum, çok hızlı sürmez ve tek bir hareketle tüm tırnağa yaymazsanız çatlaklar çok ince kalabiliyor.

Benden haberler böyle. Bu hafta sitede ufak tema değişiklikleri yaptım, bilmem beğendiniz mi.. Yeşil fondan herkes şikayet ediyordu pembeye döndük, nasıl olmuş yorumlarınız neler?

 
Son not: Defne Joy vefat etmiş, aslında asparagaz asparagas haber sanmıştım ilk başka, gerçek olduğunu duyunca şok oldum. Allah gittiği yerde huzur versin.

15 yorum:

İlknur dedi ki...

>yeni teman gayet güzel olmuş arkadaşım.ayrıca da önemli olan tema değil içerik bence. pembe, yeşil, mor renk hiç önemli değil.ojeleri de çok beğendim siyah-kırmızı uyumunu çok seviyorum zaten.Defneye çok üzüldüm hatta ağladım çok sevdiğim bir kızdı. Allah rahmet eylesin.Not: Naked palet alımında yütfen beni de hatırla :)

Nemo Latte dedi ki...

>bu çatlayan ojeleri yukardan aşağı değil de sağdan sola sürmüş birisi tırnağına (yabancı bi blog, unuttum adını) daha bi enterasan çatlamış, bi daha sürdüğümde ben de öyle yapıcam. güle güle kullan =D

yerdenuzak dedi ki...

>Pembe tonu daha güzel olmuş, çatlayan ojeleri pek sevmedim sanırım klasik bir oje anlayışım var :))

Flame dedi ki...

>Ben siyahını bulamadım beyazını aldım ama pek sevmedim galiba :p Neyse sürüden ayrılmamak lazım :))

Elvan dedi ki...

>Tema çok cici olmuş ama çatlayan ojeyi pek sevmedim. Bilmiyorum ben neden böyleyim:)

hersheyler dedi ki...

>tema hoş olmuş güle güle kullanmc çatlama top coatlada devam ediyo esasında :) ama çok yavaşlıyo ve uzun sürede yani 4.günde anlıyosun aa bu çatlıyo diyebu arada alix avien gerçekten çok zor ben sevemedim o yüzden alessandro 2.kat çatlatma bile sürülüyo ve daha rahat ve düzgün çatlıyobana barry m de geldi opide aldım gelsinler mekayese etcem

JustMakeup dedi ki...

>Oleyy yeşil gitmiş çok sevindim, itiraf ediyorum nefret ediyordum ondan ama söz konusu sen olunca bırak yeşil temayı tersten yazsan bile yine okurum seni o ayrı mesele =)Çatlayan oje akımı süper, sanırım China Glaze renklilerini çıkartacakmış hatta çıkarmış bile olabilir, onlara dalmak lazım.

Anonymous dedi ki...

>kesinlikle tema süper olmuş. okuyamamaktan bıkmıştım yeşil üzerine kahverengiyi.letthegame

RUHAN dedi ki...

>şimdi bu çatlayan ojeden alana kadar ben çatlicam :)çok tatlı olmuş

Leah dedi ki...

>Ben Clarie's 44 üzerine pembe çatlayanı çok sevdim.Ayaklarımda da Clarie's 25 var mat, üzerine beyaz çatlayan ojeyi sürdüm, sanat eseri gibi oldu hahahah :DPembe daha iyi olmuş ne yalan söyliyim mc. :D

Anonymous dedi ki...

>ben bunların lacivertini aylar önce almıştım ve herkes çok beğeniodu sormayan arkadaşım yoktu gerçekten çok hoşlar :) seninkilerde çok güzel durmuş :)

caramel dedi ki...

>Hakikaten pembe çok güzel olmuş siteyle ilgili tek begenmediğim şey buymus galiba.

Aslı dedi ki...

>çok güzel olmuş tema. çatlayan ojelerin daha fazla çatlamasına çözüm arıyordum sayenizden buldum :)

Müge dedi ki...

>MC ojeyi çok beğendim,en kısa zamanda ben de alcam :Dsite çok güzel olmuş yalnız sen yazım kurallarına dikkat eden birisin diye uyarmak istedim asparagaz değil de asparagas diye yazılmıyor mu o kelime?

Makyaj Cantam dedi ki...

>ilknurcum, çok teşekkür ederim canım, naked'ı bu ay alalım artık, kredi kartımda limit açılsın ben sana haber vereceğim :)Nemo çok teşekkür ederim canım, aa o da ilginç bir şeymiş valla, deneyelim :Dyerdenuzak, teşekkür ederimmFlame, sür anam yahu çok zevkli :)Elvan, klasik birşey değil belki ondandır :) teşekkür ederim.incicim sayende çatlamayı durdurdum cano çok teşekkür ederim.JM oooy çok teşekkür ederim bu laflar karşısında kızardım valla. Evet yeşilden herkes nefret ediyomuş onu öğrenmiş oldum :)letthegame, teşekkür ederim :)ruhan almalısın canım çok şirin :)leah tamam onu da deneriz kuzum aşkolsun ehehadsız çok teşekkür ederim, valla laciverti de güzeldir doğru diyorsun.caramel, düzelttik sonunda :)aslı, inci sayesinde hallettik :)müge, uyarın için çok teşekkürler, düzelttim, bazen ben de saçmalayabiliyorum :)

Yorum Gönder

Yorum yaparak KULLANIM KOŞULLARI'NI okumuş, yaptırımlarını öğrenmiş ve kabul etmiş sayılırsınız.

Bu sitede anlatılanlar, blog sahibinin kişisel görüşleridir, kesin görüşler için mutlaka bir uzmana danışmanız gerekmektedir, bu blogdaki yazıların herhangi bir medikal geçerliliği yoktur.