31.03.2009

Likit Eye-Liner Nasıl Sürülür Video

Likit eye-liner sürülmesi ve kullanımı aslında kişiden kişiye çok değişkenlik gösteren bir durumdur zira göz yapısına göre kullanılan tekniğin değişiklik göstermesi normaldir.

Küçük gözlüler likiti daha belirgin sürerken, büyük ve yuvarlak gözlüler göz dibine kadar inen çizgilerden kaçınır. Kimisi likiti üst göz kapağına uygular, kimisi alta.

Şahsen ben, gözlerim yusyuvarlak, büyük ve patlak olduğundan tek çizgi halinde sürmüyorum likiti. Eskiden kalın hatlarla çekerdim ancak buğulu (smokey) göz modasına kapıldığımdan beri artık böyle yapmıyorum. Artık, gözün dış tarafından ortasına doğru, bitiş noktası göz dibinin az üstünden başlamak koşuluyla ince bir hat çekiyorum.

Likit eye-liner sürülmesi ile ilgili çok fazla soru alıyorum, her ne kadar likit eye-liner sürümü kişiden kişiye değişse de, bu standart uygulama size faydalı olabilir diye düşündüğümden aşağıdaki videoyu bloga ekledim. Bu videoda göze uygulanan likitin nasıl sürüldüğünü izleyebilirsiniz.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorum yaparak KULLANIM KOŞULLARI'NI okumuş, yaptırımlarını öğrenmiş ve kabul etmiş sayılırsınız.

Bu sitede anlatılanlar, blog sahibinin kişisel görüşleridir, kesin görüşler için mutlaka bir uzmana danışmanız gerekmektedir, bu blogdaki yazıların herhangi bir medikal geçerliliği yoktur.